LajmeRajoniShqiperia

Shqipëria përgatit heqjen e masave anti-COVID, Eugena Tomini zbulohen kohën kur merret vendimi

Shqipëria duket se po diskuton lehtësimin e masave kufizuese ndaj Covid 19 pas përmirësimit të gjendjes javët e fundit me rënien e infektimeve dhe numrit të vdekjeve.

Lajmi është bërë i ditur sot nga zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini e cila ka theksuar se nga fundi i majit pritet të merret vendimi në fjalë.

Konkretisht mësohet se Komiteti i eksperteve po diskuton për ndryshimin e orës policore,  lidhur me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe lehtësimin e masave kufizuese edhe për bizneset.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button