LajmeShqiperia

Dhunë, drogë dhe të dehur në timon, pranga 7 personave në Tiranë

Bien në prangat e Policisë 7 shtetas, për vepra të ndryshme penale,

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

Y. K., 20 vjeç, E. K., 20 vjeç dhe M. I., 19 vjeç pasi gjatë kontrolleve fizike të ushtruar nga Forca e Posaçme “Shqiponjat” iu gjetën dhe iu sekuestruan sasi me lëndë të dyshuar kanabis.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 u bë ndalimi për veprat penale “Vjedhje me dhunë” dhe “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” i shtetasit K. T., 23 vjeç, pasi me datë 23.05.2021, në rrugën e “Kavajës” ka vjedhur me dhunë një dyqan. Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe iu sekestrua një sasi me lëndë narkotike kanabis.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button