Sport

Anchelotti ka një kërkesë të rëndësishme për Perez, kërkon në skuadër yllin e Everton

Tekniku italian Carlo Ancelotti sapo është rikthyer në Real Madrid dhe menjëherë ka nisur punën. Mësohet se italiani kërkon të marrë me vete nga Everton sulmuesin e tij të preferuar.

Mediat spanjolle shkruajnë se bëhet fjalë për Richarlison. Mësohet se Anchelotti dëshiron të ketë sërish në skuadër 24-vjeccar, por këtë herë në Spanjë.

Kujtojmë se Zidane u largua nga skuadra dhe Perez kishte në mendje disa teknikë, mes tyre edhe Anchelotti. Mësohet se ai u largua nga Everton edhe pse kjo skuadër i ofroi më shumë para se Real Madrid.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button