BotaLajme

India zihet ngushtë, ka porositur 300 mijë vaksina të pamiratuara

India, në situatë kolapsi për shkak të Covid-19, ka porositur 300 milionë doza të vaksinës së prodhuar nga kompania indiane Biological E e cila ka treguar rezultate premtuese në dy fazat e para. Por, shkruajnë mediat ndërkombëtare, këto vaksina nuk janë të miratuara, dhe të paautorizuar nga autoritetet përkatëse.

Mësohet se porosia në vlerë të 206 milionë dollarëve është e para që India ka nënshkruar, ndonëse prodhuesit e vaksinës nuk kanë pranuar autorizim urgjent për përdorim

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button