BotaLajme

“Shkundet” sërish Greqia, tërmet 4.8 ballë, panik tek qytetarët

Një tërmet 4.8 ballë ka tronditur Greqinë, që sipas mediave greke nuk ka dëme në njerëz. Mësohet se tërmeti ishte me epiqendër 15 kilometra në jug të qytetit të Aiglo dhe 28 kilometra në juglindje të qytetit të Patras në një thellësi prej 38 kilometrash.

Një tërmet 4.8 ballë ka tronditur Greqinë, që sipas mediave greke nuk ka dëme në njerëz. Mësohet se tërmeti ishte me epiqendër 15 kilometra në jug të qytetit të Aiglo dhe 28 kilometra në juglindje të qytetit të Patras në një thellësi prej 38 kilometrash.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button