LajmeShqiperia

U kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm, në pranga dy persona

Në vazhdën e operacionit të koduar policor, “Perimetri”, janë vënë në pranga dy persona. Policia njofton se shtetasit A. Gj., 37 vjeç dhe L. S., 50 vjeç banues në Elbasan, janë kapur në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pasi janë konstatuar se po transportonin emigrantë të paligjshëm. Dy shtetasit e arrestuar, i premtonin emigrantëve kalimin në një nga vendet e BE.

Sipas njoftimit zyrtar, njëri prej të arrestuarve ka qenë i ndaluar edhe një herë më parë për këtë veprimtari të paligjshme, e aktualisht ndodhet në “Arrest shtëpie”. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme në kuadër të operacionit policor “Perimetri”.

Transportonin kundrejt shpërblimit emigrantë të paligjshëm, vihen në pranga 2 shtetas.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button