Show-Biz

Iu thye zemra në Spanjë, Alban Ramosaj tregon kujt ia dedikon këngën “Thikat e mia”

Këngëtari Alban Ramosaj ka folur për herë të parë për kuptimin e këngës së tij dhe nëse ishte një eksperiencë personale. Ai tregoi se këngën e ka shkruar gjatë kohës që ka qëndruar në Spanjë, por e përfundoi si produksion në studion e “ThreeDots”.

Ai ka treguar se kjo këngë është shumë personale, sepse i dedikohet një historie dashurie të përfunduar tashmë me një vajzë spanjolle.“Kënga lindi nga një histori e imja në Spanjë, pra mund të them me plot gojën që është dedikim. Si çdo histori spanjolle, fundi është dramatik. Të gjithë kemi pasur lidhje të çuditshme, të gjithëve na ka mbyt xhelozia, por jo me shije latine. Thikat janë një metaforë për të treguar posesivitetin, dramat, xhelozinë, por edhe kënaqësinë e dashurisë, edhe pse toksike. Në këtë rast, posesivi jam unë, e kur do pa hile, pa dashur kthehesh në dominant”.

Pasi fitoi çmimin, ai u përball me kritikët e parë, që nuk ishte publiku por gazetar Kozeta Kurti.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button