Show-Biz

Lajm i trishtë, ndahet nga jeta aktori i njohur

Aktori amerikan Clarence Williams III, i njohur më së miri për rolin e oficerit të policisë Link Hayes në serialin amerikan të krimit “The Mod Squad”, vdiq në moshën 81 vjeçare në shtëpinë e tij në Los Angeles, nga pasojat e kancerit të zorrës së trashë, lajmëroi agjenti i tij Peg Donegan njoftoi të Dielën.

Williams lindi në New York më 21 gusht 1939.

Në Amerikë, ai u bë i famshëm për rolin e tij në serialin amerikan të krimit “The Mod Squad”, në të cilin ai luajti me Michael Cole dhe Peggy Lipton.

Publiku i filmit gjithashtu e kujton atë për rolin e tij si babai në “Purple Rain”, në të cilin këngëtari i muzikës rok Princi bëri debutimin e tij si The Kid, për rolin e tij si agjent i FBI Roger Hardy në serinë televizive “Twin Peaks”, si një polic i mirë në “Deep Cover”. ai gjithashtu fitoi një rol në “Sugar Hill” me Wesley Snipes.

Ai e filloi karrierën e tij në filmin “Dark of the Moon”, dhe ai gjithashtu interpretoi në Broadway në shfaqjen “The Great Outdoors”.

Në karrierën e tij dyzet vjeçare, ai ka luajtur në seriale dhe filma të shumtë, përfshirë “52 Pick-Up”, “Against the Wall”, “Reindeer Games”, “The General’s Daughter”, “American Gangster”, “Half Baked” dhe “Butler i Lee Daniels”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button