LajmeShqiperia

Nga Velipoja në Ksamil, nis sot operacioni i prishjes së objekteve pa leje në bregdet

IKMT ashtu sicc njoftoi një ditë më parë, nis sot shkatërrimin e objekteve paleje në bregdet. IKMT bëri me dije dje se operacioni do nisë në Velipojë dhe Ksamil, njëkohësisht. Saktësisht janë njoftuar 15 objekte në Vëlipojë dhe 30 në Ksamil.

Ndërkohë kujtojmë se një javë më parë, kryeministri Edi Rama u la afat pronarëve që kanë ndërtuar pa leje, deri sot, që t’i shembin vetë, pasi në të kundërtën, pasojat do të jetë më të rënda.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button