Sport

Sanksione të rënda për Barcelonën, Realin dhe Juventus, shumë pranë vendimit të UEFA-s

Erdhi edhe dita ku UEFA do të japë vendimin për rebelet e futbollit europian. Bëhet fjalë për Real Madrid, Barcelonën dhe Juventusin, që nuk janë tërhequr nga projekti “Super Liga”, pavarësisht paralajmërimit të UEFA-s.

Mësohet se vendimi i UEFA-s do jepet të mërkurën, ku priten sanksione të rënda. Mund të ketë edhe përjashtime të bujshme, ndaj Sociedadit dhe Betisit në Spanjë dhe Napoli në Itali presin me kërshëri vendimin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button