LajmeShqiperia

Qëllon me armë në ajër dhe kanos bashkëfshatarin, vihet në pranga 47-vjeçari në Berat

BERAT
Policia e Beratit ka vënë në pranga një 47-vjeçar për kanosje. Nga specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi i shtetasit V. Ç., 47 vjeç, banues në Samaticë, Dimal.

Arrestimi i tij u bë pasi, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin J. C., 27 vjeç, banues në Samaticë, Dimal, e ka kanosur atë duke gjuajtur me armë zjarri në ajër.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasi R. C., 33 vjeç (vëllai i J. C.), pasi dyshohet se ka konsumuar elementë të veprës penale “Moskallëzim krimi”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button