Lajme

Vranësira dhe reshje, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Sipas MeteAlb pjesa e dytë e ditës zhvillojnë vranësirat duke sjell në territor reshje, ku në zona te veçanta priten dhe reshje në formë rrebeshi afatshkurtër. Ndërsa mbrëmja pritet të rikthejë kthjellimet dhe vranësirat e lehta.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C. Era do të fryjë me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 – 4 balle.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button