LajmeShqiperia

Shkarkohet presidenti Ilir Meta

Shkarkohet presidenti Ilir Meta! Tashmë topi është në fushën e Gjykatës Kushtetuese për të vendosur mbi gjetjet e Parlamentit, për shkelje të Kushtetues nga Ilir Meta.

Parlamenti shkarkoi presidentin Meta me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim.

Seanca për shkarkimin e Metës, sot në sallë votuan 115 deputetë, 7 munguan, mes tyre Xhaçka dhe Hajdari.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button