Sport

Nis sot Euro 2020 pas një viti mungesë, shqiptari do këndojë në ceremoninë e hapjes

Pas një viti mungesë, sot starton Euro 2020, në Romë, Itali dhe ndeshja e parë do jetë mes Turqisë dhe Italisë.

Mësohet se ceremoninë hapëse të këtij aktiviteti do e bëjë këngëtari shqiptar, Ermal Meta, me këngën UNO. Kjo këngë flet për një udhëtim me fjalë dhe muzikë që shkon në çdo fushë futbolli dhe tregon se ku nuk është e nevojshme të jesh i famshëm për të luajtur sport dhe shijuar atë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button