Shqiperia

Vranësira e rrebeshe shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme

Meterologet parashikojne mot me luhatje diten e sotme. Sipas Meteoalb, zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik mbi Adriatikun verior me ndikim deri në vendin tonë do të diktojë kushtet e motit.

Për pasojë: alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të DOMINOJNE në zonat malore, POR me kthjellime mbetet bregdeti.

Pasditja sjellë sërisht zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit. POR mbrëmja sjellë përmirësim të motit dhe dominim të kthjellimeve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button