Sport

Xherdan Shaqiri protagonist te goli, Zvicra ndëshkon Uellsin

Zhbllokohet ndeshja Uells-Zvicër. Pjesa e parë e duelit të dytë të grupit A të Euro 2020 u mbyll pa gola, ndërsa fraksioni i dytë ka nisur me rrjetën e kombëtares helvete.

Minuta e 49-të, krosim i Xherdan Shaqirit nga goditja e këndit dhe finalizim me kokë i Breel Embolo, sulmuesi i M’Gladbach.

Gol i rëndësishëm për Zvicrën, që do t’i bashkohet Italisë në krye me 3 pikë nëse ia del të ruajë avantazhin deri në fund.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button