Lajme

Detajet e frikshme, djali e kërkonte në telefon, si e gjetën komshinjtë të varur gruan në Berat

Gjendet e vetevarur nje 76 vjecare ne lagjen “Kala” të qytetit te Beratit . Anastasi Pjetri ështëgjetur e vetevarur ne banesen e saj nga banoret e lagjes. Pas disa telefonatave te bera nga djali i vet i cili jeton ne Gjirokaster , nena e tij Anastasi Pjetri nuk iu pergjigjej këyre thirrjeve gjë e cila e ka lajmëruar . Menjeherë ai ka mare fqinjët e tij të cilët kane hyre brenda ne banese dhe kane gjetur trupin e 76 vjecares te varur me burulluk ne nje zbukurim derrase prane derës se shtepisë .

Menjehere kane njoftuar ambulancen dhe policine e Beratit si dhe djalin e tyre.

76 vjecarja nena e tre femijeve jetonte kohët e fundit me djalin ne Gjirokaster ndërsa dy djemte e tjerë ishin në emigracion ne Greqi dhe Kanada.

Koheve të fundit 76 vjecarja kishte shfaqur probleme depresioni dhe i kishte kerkuar djalit qe ta conte prane banesës në Berat.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button