Shqiperia

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme. Sipas MeteoAlb në zonat bregdetare dhe zonat e ulëta parashikohen kthjellime, po ashtu edhe mesdita dhe pasdita. Ndërsa në zonat veriore dhe lindore do shfaqen vranësira pa reshje.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 9°C deri në 31°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button