Shqiperia

Vranësira dhe kthjellime, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do dominohet nga kombinimi i vranësirave dhe kthjellimeve. Sipas Meteoalb,në zonat e ulëta dhe bregdetare do ketë me kthjellime, nd, ërsa në zonat malore do ketë vranësira të lehta duke sjellë shira afat shkurtër në gjysmën lindore. Këto kushte atmosferike mbeten deri në mbrëmje kur moti kthjellohet në të gjithë Republikën e Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit rriten me 3 gradë në vlerat minimale, por kostante mbeten temperaturat e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 12°C mëngjesi deri në 31°C mesdita. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h, nga drejtimi perëndimor-jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 2-3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button