Sport

Prekëse! Belgjika e mbajti fjalën, pezulloi lojën për disa sekonda, të gjithë nderuan Eriksen

Belgjika dje njoftoi se do nderojë Christian Eriksen dhe e mbajti fjalën. Në ndeshjen Danimarkë- Belgjikë, lojtarët e kësa së fundit, në minutën e 10, nxorrën topin jashtë fushe, pezulluan lojën dhe duartrokitën në nder të Christian Eriksen.

Lojtarët, tifozëria, stafi teknik, teknikë e kushdo, duartrokitën fort për danezin, i cili arriti ti shpëtoi vdekjes, pas një luftë të gjatë, në fushën e lojes.

Por, nuk mjaftoi me kaq. Belgët në golat e shënuar, nuk festuan. Kjo tregon edhe njëherë se futbolli nuk është vetëm lojë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button