Lajme

Pa pengesa, kjo është pika kufitare ku shqiptarët po udhëtojnë lirisht drejt Greqisë

Ndryshe nga Kapshtica, ku vazhdojnë të kalojnë vetëm punëtorët sezonale që kanë një kontratë nga pronarët grek, në piken kufitare të Kakavijes, nga kjo e shtunë jane lejuar te kalojne te gjithe qytetaret qe deshirojne te udhetojne drejt Greqise.

Megjithate numri i shqiptareve qe ka udhetuar sot drejt vendit fqinj eshte i vogel dhe te gjithe shpjegojne se po shkojne ne greqi per arsye pune.

Një dite me parë Athina zyrtare njoftoi hapjen e kufirit për të gjithë shtetasit shqiptarë të cilët deshirojnë të udhetojne drejt këtij vendi, për turizem apo per cdo arsye tjeter.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button