Lajme

Temperaturat 40 gradë, ja parashikimi i motit në vendin tonë ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do dominohet nga mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Sipas MeteoAlb, parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten gjatë gjithë ditës edhe pse pasditja sjellë kalime vranësirash në zonat malore.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në vlerat minimale por dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 15°C mëngjesi deri në 40°C mesdita. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button