Lajme

Aksident tragjik në Gjilan, vdes shqiptarja, plagosen 3 të tjerë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjilan, fshati Uglar. Policia ka bërë me dije se si pasojë ka vdekur në shqiptare dhe janë plagosur 3 të tjerë që ndodheshin në makinë.

Vetaksident Trafiku me fatalitet. Në orët e herëshme të mëngjesit të sotëm 24.06.2021, në hyrje të fshatit Uglar ka ndodhë një vetë aksident ku, në vetur ishin katër persona.

Si pasojë e vetëaksidentit , me lëndime të rënda janë dërgu në spitalin rajonal në Gjilan. Nga hetimet e para mësohet se njëra nga pasagjeret femër shtetase e Shqipërisë ka humbë jetën si pasojë e aksidentit.

Për rastin është njoftu prokurori i shtetit. Policia e Kosovës njësitet e trafikut rajonal janë duke i hetuar rrthanat e këti aksidenti të rëndë”, njofton policia e Kosovës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button