Bota

Historia e pazakontë e 72-vjeçarit, u infektua 42 herë pozitiv me Covid, gruaja i ka përgatitur furneralin 5 herë

Njihuni me Dave Smith, 72-vjeçari që ka rezultuar 42 herë pozitiv me Covid-19. Anglezi, shkruajnë mediat vendase u infektua fillimisht kur shpërtheu vala e parë e pandemisë dhe vazhdimisht, ka vuajtur nga ky virus.

Mësohet se simptomat e tij zgjatën mbi 300 ditë dhe është shtruar 7 herë në spital. “Sa herë që ndihesha keq dhe isha në prag të vdekjes, gruaja ime organizonte përgatitjet e fundit, ka organizuar një funeral pesë here. Por unë e di që kurrë nuk do të jem 100% mirë sepse Covid ka shkatërruar mushkëritë e mia, pasi kam probleme të vazhdueshme të frymëmarrjes. Por çdo ditë që jetoj tani është një bonus”, tha ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button