Lajme

Sulm me bombë në Afiganistan, vriten tragjikisht 5 civilë

Një tjetër shpërthim me bombë është raportuar në Afganista, ku pë rpasojë janë vrarë 5 civilë dhe janë plagosur 18 të tjerë. Sipas mediave ndërkombëtare, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Meyvend. Ndërsa mësohet se eksplozivi u aktivizua derisa kalonte një automjet civil.

Përgjegjësinë për sulmin aktualisht askush nuk e ka amrrë. Kujtojmë se që pas njoftimit të tërheqjes së forcave të huaja nga Afganistani, ka pasur rritje të madhe të dhunës. Afganistani është bastion i një lufte për epërsi midis forcave të qeverisë afgane dhe lëvizjes rebele talebane.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button