Bota

Bie zjarr në shkollën e arteve marciale, vdesin tragjikisht 18 nxënës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një shkollë e arteve marciale është përfshirë nga flakët, ku për pasojë kanë vdekur 18 nxënës, nga mosha 7 deri në 16- vjeç. Mediat shkruajnë se janë plagosur 16 të tjerë.

Mësohet se përgjegjësi i objektit, që ndodhet në provincën Henan, u arrestua. Sipas raporteve të mediave lokale, shumica e viktimave janë nxënës të shkollës. Zjarret fatale janë të zakonshme në Kinë, ku rregulloret e sigurisë janë të përhapura gjerësisht dhe zbatimi është shpesh i dobët.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button