Lajme

Frikë në Greqi, ndjehen sërish lëkundje tërmeti

Greqia pak minuta më parë u trondit nga një tërmet 4.2 ballë.

Sipas EMSC, thellësia e tërmetit ishte 2 km, 84 kilometra nga Patra dhe 22 kilometra nga Zakynthos.

Nuk ka raportime për të lënduar, apo dëme materiale. Greqia që nga 2020, e vazhdimisht, po tronditet nga tërmete. Kujtojmë se tërmeti i dytë i fuqishëm ishte vrastar dhe la shumë pasoja në njerëz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button