Lajme

Lehtësimi i masave për turistët, Franca dhe Gjermania kritikojnë ashpër Greqinë

Në sezonin e verës, Greqia, pavarësisht situatës së Covid-19, ka lehtësuar masat e vendosura për udhëtimet. Ky vendim është kritikuar ashpër nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emanuel Macron.

Sipas tyre, Greqia nuk duhet të pranonte turistët e vaksinuar me me Sputnik V dhe Sinovac, ku sipas EMA-s nuk janë aq efektive. Kujtojmë se variant Delta i Covid-19 ka kërcënuar edhe Greqinë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button