Sport

Ndeshja me Austrinë, lojtarët e Italisë të emocionuar: Shkojmë për të fituar

Italia ndeshjen e radhës e ka me Austrinë dhe disa burime pranë kombëtares kanë treguar se mezor e presin këtë lojë. Ka qenë Giovanni Di Lorenzo që e ka dhënë këtë lajm.

David Alaba është lojtari i tyre më i rëndësishëm. Austria është ekip fizik, bëjnë presion, por ne jemi gati, jemi Italia dhe shkojmë për të fituar. S’mund të presim për atë ndeshje. Sido që të jetë, nuk ka asnjë ndeshje të lehtë në këtë garë, ende s’kemi arritur asgjë, ka shumë ekipe që po bëjnë mirë. Besojmë se Franca dhe Belgjika mund të shkojnë gjithashtu deri në fund”, tha ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button