Bota

Çmenduri, pasagjeri hidhet nga avioni ndërsa po udhëtonte në pistën e aeroportit

Një pasagjer në aeroportin ndërkombëtar të Los Anxhelosit u shtrua në spital pasi u hodh nga një avion që udhëtonte nga terminali në pistë.

Pasagjeri fillimisht u përpoq të hynte në kabinën e pilotit, dhe më pas arriti të hapte derën dhe të hidhej në devijimin e daljes në rast rreziku, thonë burime nga aeroporti dhe linja ajrore.

Burri u ndalua dhe dëmtimet që ai mori nuk janë kërcënuese për jetën.

FBI po e heton incidentin.

Ky është incidenti i dytë në të njëjtin aeroport në dy ditët e fundit, pasi një burrë theu gardhin e aeroportit të enjten dhe po voziste në pistë ndërsa policia e ndiqte atë.

Ai gjithashtu u arrestua.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button