Sport

Emocionet e pushtuan, reagimi i tifozit të Zvicrës bëhet virale

Zvicra skualifikoi Francën dhe u kualifikua për në çerekfinale. Kjo është një arritje për zvicerianët. Pasi Mbappe dështoi në gjuajtjen e penalltisë, tifozët e Zvicrës shpërthyen. Por më herët, Zvicra po humbte dhe kjo ka ndikuar shumë tek tifozët.

Një prej tyre teksa shihet duke qarë në minuten 89, ku Zvicra ishte në prag të eliminimit dhe më pas goli i barazimit bëri të përjetoj gëzim të madh, duke tërhequr vëmendjen e gjitha mediave botërore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button