Lajme

Sekretari amerikan viziton sot Tiranën, takim me Bashën dhe Ramën

Ditën e sotme do vijë në Shqipëri Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker. Ky i fundit pritet të takohet me drejtuesit më të rëndësishëm të politikës në vend, me Kryeministrin Rama dhe kreu e PD-së, Lulzim Basha.

Mësohet se fillimisht do takohet me Bashën në orën 11:30 në selinë blu.

Ndërkohë Reeker pas Shqipërisë do të udhëtojë edhe në shtetin fqinj të Maqedonisë së Veriut.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button