Lajme

Ish- ministri Malaj padit një ndërtues në Vlorë, zbulohet shkaku

Ish-ministri Arben Malaj ka paditur në prokurori një ndërtues në Vlorë. Mësohet se Malaj ka marrë këtë vendim pas një konflikti që ka pasur me ndërtuesin, Sulo Shehu, në lidhje me përdorimin e ashensorit, në një pallat në Lugomare.

Në kallëzimin, Malaj ka sqaruar të gjithë situatën, ku shpjegon se si nisën debatet mes tij dhe administratorit të pallatit, ku ky i fundit i ka kërkuar një shumë lekësh dy herë për t’u pajisur me chipa për ashensorin.

Sipas Malajt, administratori i ka kërkuar para për shërbime që nuk ofrohen dhe se nuk jepte dokumente për pagesën që duhet të bënte.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button