Sport

Italia në gjysmëfinale, Belgjika eliminohet nga Euro 2020

Italia shkon ne gjysmefinalen e Euro 2020 pasi eleminoi Belgjiken.

Ndeshja perfundoi me rezultat 2-1 per Italine pavaresisht se skuadra kundershtare u perpoq pa sukses per te ndryshuar rezultatin.

Golat u shënuan në minutën e 31 nga Barella, dhe në minutën e 44 nga Insigne ndërkohë që Belgjika shënoi me Lukakun në minutën e 45, në fundin e pjesës së parë.

Duket se tashme Italia do te perballet me Spanjen ne gjysmefinalen e europianit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button