Lajme

Mes shqiptarëve, Yuri Kim arratiset nga Tirana, kalon pushimet në Dhërmi

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, vijon që të ndajë eksperiencat e saj në Shqipëri, ku qëllimi i saj është që të promovojë vendin tonë. Këtë fundjavë, Yuri Kim ka “trokitur” në jurg të vendit, Dhërmi.

Përmes disa fotove në Instagram, ambasadorja tregon ka zhvilluar takime me qytetarët, foto me fëmijë në krah dhe biseda me disa të moshuar dhe me disa të rinj.

E mrekullushme të shohësh miq të vjetër, të bësh miq të rinj, të flasësh për familjet tona dhe të qeshim së bashku, dhe të admirosh bukuritë e Dhërmiut,” shkruan ambasadorja në postimin e saj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button