Kosova

Asnjë viktimë dhe 3 raste të reja me Covid në Kosovë

Asnjë viktimë nuk është shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 1 105 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë me Covid 3 persona.

Ndërkohë 5 qytetarë e kanë fituar betejën me Covid, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 105, 381 të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 569 doza të vaksinës, ndërsa 49,616 qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button