Lajme

Ra pre e një rrjeti trafikimi, gjendet 17-vjeçarja e zhdukur në Greqi, arrestohet shqiptari që e mashtroi

Një 17-vjeçare, e cila rezultonte e zhdukur që prej 3 qershorit në zonën e Haidari në Greqi është gjetur. Mediat greke raportojnë se pas zhdukjes së adoleshentes Amanda fshihej një rrjet i trafikut të qenieve njerëzore.

Për këtë ngjarje është arrestuar një shqiptar i cili dyshohet se rrëmbeu dhe mashtroi të miturën.

Shoqata “Buzëqeshja e Fëmijës” ka njoftuar se 17-vjeçarja është gjetur nga oficerët e policisë të Departamentit Anti-trafik të Sigurisë së Atikës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button