Lajme

Biden i frikësuar nga varianti “Delta”, thirrje personave që nuk janë vaksinuar

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, një ditë më parë u ka bërë thirrje qytetarëve që nuk kanë marrë vaksinën anti- Covid. Për mediat, ai tha se miliona amerikanë janë ende të pavaksinuar dhe të pambrojtur dhe, për shkak të kësaj, komunitetet e tyre janë në rrezik.

Biden theksoi se varianti delta i virusit, i cili është më i transmetueshëm dhe potencialisht më i rrezikshëm, është tashmë përgjegjës për gjysmën e rasteve në shumë pjesë të vendit.

Aktualisht, India, Gjermania, Britania dhe Rusia, janë të prekur nga varianti Delta, duke u rritur me shpejtësi numri i të prekurve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button