Lajme

Grabiti një makinë në Lezhë, në pranga një 25-vjeçar

Një 25-vjeçar nga Kurbini u arrestua nga policia pasi dyshohet se ka vjedhur një makinë.

Uniformat blu njoftojnë se në pranga është vendosur i riu me iniciale D.B.

25-vjeçari dyshohet se në datë 6 korrik ka vjedhur një makinë tip “Peugeot” në pronësi të shtetasit S.V. banues në Kavajë.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Shërbimet e Policisë Kurbin, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative, bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasit D. B., 25 vjeç, banues në Kurbin.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim policor nga Komisariati i Policisë Kavajë, pasi dyshohet se më datë 06.07.2021, ka vjedhur automjetin tip “Peugeot në pronësi të shtetasit S. V., banues në Kavajë. Automjeti i vjedhur është gjetur dhe sekuestruar nga shërbimet e Policisë Kurbin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button