Lajme

Pas 26 nëntorit tragjik në Laç”, Rama publikon shtëpiat e ndërtuara

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm në facebook me një video të punimeve në Laç, për banesat që i përkasin banorëve që mbetën pa shtëpi, pas tërmetit tragjik.

MIRËMËNGJES

dhe me zemrën e re të Laçit pas katastrofës së 26 nëntorit tragjik, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë.

Kujtojmë se në nëntor të 2019, mbi 50 veta vdiqën nga tërmeti tragjik, duke lënë dhe qindra të tjerë pa shtëpi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button