Lajme

Vendi sërish “viktimë” e të nxehtit afrikan, temperaturat shkojnë 40 gradë

Moti në vendin tonë sot do jetë me kthjellime dhe kalime te pakta vranësirash pergjatë shtrirjes Lindore. Sipas MeteoAlb, paradite do jetë me kthjellime, ndërsa pjesa e dytë e ditës do ketë vranësira. Këto sipas parashikimit, do të gjenerojnë në zonat malore reshje të përkoheshme, pasi mbrëmja rikthen motin e qendrueshëm.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 40°C. Era do të fryjë me shpejtësi deri në 30 km/h nga drejtimi Perendimor -Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button