Sport

Kupa mbërrin në Romë, kombëtarja italiane pritet me duartrokitje dhe brohoritje

Kupa e Europës 2020 mbërriti në Romë.

Faqja zyrtare e kombëtares Italiane ka publikuar foto nga momenti i parë kur tekniku Roberto Mançini bashkë me Chiellinin mbajnë kupën në duar.

Teksa zbrisnin shkallët, kupa ishte në duart e teknikut. Nuk munguan britmat, brohoritjet dhe duartrokitjet, teksa nderonin kombëtaren.

Italia rriti të mundë Anglinë me penallti.

Ndeshja solli shumë emocion, ndërsa sheshet në Itali ishin të mbushura me tifozë që festuan deri në orët e para të mëngjesit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button