Lajme

Merkel: Nuk do të vendosim vaksinim të detyrueshëm për qytetarët

Berlin – Gjermania nuk do të vendosë vaksinimin e detyrueshëm kundër koronavirusit, tha sot Kancelarja e atij vendi, Angela Merkel.

Merkel shtoi se do të ishte më e sigurt të vaksinohen më shumë gjermanë, t’i përmbahen rregullave të distancimit dhe se sa më shumë teste të jetë e mundur duhet të ndihmojnë në parandalimin e valës së katërt të koronavirusit, raporton Reuters.

Ne nuk kemi ndërmend të shkojmë në këtë mënyrë. Nuk do të ketë vaksinim të detyrueshëm,” tha kancelarja gjatë një konference shtypi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button