Lajme

Transportonte emigrantë të paligjshëm për 250 euro personi, arrestohet i riu nga Bangladeshi

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 23-vjeçar nga Bangladeshi, pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës. Sipas njoftimit të policisë, i riu kalonte emigrantët nga kufiri i gjelbër me Greqinë në qytetin e Gjirokastrës dhe më pas në drejtim të Tiranës.

23-vjeçari për këtë punë merrte 250 euro për person. Ndërkohë që në operacionin e kapjes së të riut ka bashkëpunuar edhe Policia Kufitare Kakavijë dhe Frontex-it.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button