Lajme

Ulen ndjeshëm temperaturat, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në zonat e ulëta dhe malore, por moti me diell do mbizotërojë vijnë bregdetare deri pas mesditës. Pjesa e dytë e ditës do sjellë zhvillim të vranësirave në rajonin verior dhe pjesërisht zonat lindore aty ku priten edhe shira të izoluar, por të papërfillshëm. Ndërsa orët e mbrëmjes dhe natës largojnë vranësirat nga vendi ynë.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale ku mëngjesi shënon 14°C ndërsa termometri gjatë mesditës ngjitet në 34-35°C. Era do fryjë mesatare por herë pas here forcohet me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri 4 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button