Lajme

Zhdukni” kilet dhe celulitin, ja lëngu magjik që ju vjen në ndihmë

Të zhdukin kilet dhe celulitin, është ëndrra e çdo femre. Ekspertët sugjerojnë lëngfrutash. Përfitimet e grejpfrutit që ndihmojnë në luftën kundër celulitit: Përmirëson qarkullimin, grejpfruti parandalon grumbullimin e ujit në trup, dhe kështu parandalon formimin e celulitit, përshpejton metabolizmin, nxjerr toksinat nga trupi, rregullon nivelet e sheqerit në gjak, parandalon grumbullimin e ujit në trup, dhe kështu parandalon formimin e lëvores së urryer të portokallit në lëkurë.

Përbërësit për pije: një grejpfrut i madh, 2 portokaj,

1/4 limon, një copë xhenxhefili. Përgatitja: Lani frutat, pastroni ato dhe vendoseni në shtrydhëse frutash. Kullojeni dhe ruajeni në frigorifer. Pini në mëngjes me stomak bosh dhe ndërmjet vakteve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button