Lajme

Lufta anti- Covid, sot nis vaksinimi për qytetarët mbi 18-vjeç

Ashtu sic ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu paralajmëroi, sot nis vaksinimi për çdo qytetar mbi 18-vjeç. Manastirliu u bëri thirrje qyetarëve që të vaksinohen.

Në Bicaj të Kukësit, ku ekipet tona shëndetësore po vaksinojnë derë më derë, për të mbrojtur sa më shumë qytetarë nga virusi i rrezikshëm COVID-19. Nga nesër, nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç, për t’u vaksinuar pa kufizim, në çdo qendër shëndetësore dhe qendër vaksinimi kudo në vend’, tha Manastirliu dje.

Në vendin tonë kanë mbërritur deri tani 1,578,790 doza vaksine ndaj COVID19 dhe në total janë kryer 1,052,108 doza, prej tyre 455,131 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës antiCOVID.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button