Lajme

Tërmet në Korçë, lëkundjet janë ndjerë në disa fshatra

Në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ndjerë lëkundje tërmeti në Korçë.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë, me epiqendër në fshatin Stropan te bashkisë Devoll. Lëkundjet, janë ndjerë edhe në qytetin e Korçës dhe kanë zgjatur për disa sekonda.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button