Rajoni

Panik në Greqi, banorët zgjohen nga lëkundje tërmeti, ja sa ballë

Greqia mëngjesin e sotëm është zgjuar nga lëkundje tërmeti. Sipas Institutit Gjeodinamik, ky është një tërmet ishte 4.1 në rajonin e Tebës, me një thellësi fokale prej 5 km dhe epiqendra e tij ndodhet 2 km në juglindje të Tebës.

Muajt e fundit, Greqia ka pësuar shumë lëkundje tërmeti, duke sjellë frikë tek banorët.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button