Lajme

Pas 20 vitesh burg padrejtësisht, lirohet amerikani, ja detaji që e shpalli të pafajshëm

Njihuni me Dennis Perry, amerikani që ka vuajtur burg për 2 dekada, por tashmë ai ka dalë i pafajshëm. Mediat shkruajnë se gjykata miratoi një mocion nga prokurorët për të hedhur poshtë çështjen kundër Dennis Perry, pasi nga ADN-ja e marrë nga skena e krimit, doli që një i dyshuar tjetër ishte i përfshirë në ngjarje.

Avokati i Rrethit Gjyqësor Brunsëick, Keith Higgins, tha se nuk do e ndiqte më çështjen, pasi doli që dikush tjetër i ka vrarë çiftin Harold dhe Thelma Sëain. “Ka raste kur kërkimi i drejtësisë do të thotë të ndjekësh një person të gabuar”, ka thënë avokati.

Perry tha se u shpreh se është i lehtësuar që më në fund e vërteta ka dalë në dritë. Kujtojmë se çifti Sëains u vranë brenda Kishës Baptiste Rising Daughters në Georgia, në 1985. Perry u dënua në vitin 2003 kryesisht në dëshminë e nënës së ish-të dashurës së tij, e cila tha se Perry i kishte thënë asaj se kishte në plan të vriste Harold Sëain.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button